Galatasaray 72-59 Bayern Münih

23 Mart 2016 10:58
Galatasaray 72-59 Bayern Münih

Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki karşılaşmaya Schilb ile Green’in sayılarıyla başlayan Galatasaray Odeabank, Sinan Güler, Micov, McCollum ve Schilb’le kazandığı basketlerle maçın ilk periyodunu sarı-kırmızılı ekip, 9 sayı farkla 23-14 üstün tamamladı.

Bayern Münih, ikinci çeyreğe Zipser ve Savanovic’le sayılar bularak başlamasına karşın, rakibinin kolay sayı bulmasını önleyen sarı-kırmızılı ekip, McCollum, Jerrels, Micov ve Schilb’in kazandırdığı basketlerle devreye 18 sayı farkla 43-25 galip girdi.

Hücumlardan üst üste boş dönen sarı-kırmızılı ekip karşısında Bayern Münih, 29. dakikada farkı 8 sayıya (51-43) düşürdü. Mücedelenin son periyoduna, 9 sayı farkla 54-45 Galatasaray Odeabank üstünlüğünde girildi.

Galatasaray Odeabank, McCollum ve Davis’in çabalarıyla 37. dakikada farkı yeniden 10 sayının üzerine taşıdı: 68-55.

Bayern Münih’in son hücumda basket üretememesi sonrası sarı-kırmızılı ekip, karşılaşmadan 72-59 galip ayrıldı ve adını yarı finale yazdıran taraf oldu. x

ABDİ İPEKÇİ’DE OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

Kritik mücadele öncesinde sabahın erken saatlerinden itibaren güvenlik güçleri önlemleri en üst düzeye çıkardı.

Özellikle Bayern Münih’in salona gelişi ve gidişi sırasında güvenlik önlemlerinde kırmızı alarma geçildi. Maç saatine doğru güvenlik önlemleri daha artırıldı.

Bir Yorum Yazın

Tasarım ve Programlama Engin Tasarım